← Vissza

news.bsdnet.hu

Hivatali visszaélés miatt feljelentették Magyar Pétert

Magyar Nemzet 2026-06-26 09:06
Hivatali visszaélés bűntett gyanújával fordult a Fővárosi Nyomozó Ügyészséghez Tényi István azután, hogy szerinte Magyar Péter hatáskörén túllépve, határidőt is megszabva arra utasította a legfőbb ügyészt, hogy számoljon be az aranykonvoj ügyben folyó nyomozásról – tudta meg a Magyar Nemzet. Tényi arra is kitért, hivatali visszaélés lehet az is, hogy a kormányfő lemondásra akarja kényszeríteni Nagy Gábor Bálintot. Tényi István feljelentésében megemlítette a Fidesz ezzel kapcsolatos közleményét is. Az ellenzéki párt azt írta, Magyar Péter megint nem tud uralkodni magán. – írták. Ha mégis megteszi, az a hatalommal való visszaélés brutális megnyilvánulása – hívta fel a figyelmet a párt. A Fidesz felszólította Magyar Pétert, hogy térjen vissza a polgári és jogállami kormányzás talajára. A miniszterelnök kijelentésére reagált a Legfőbb Ügyészség is: az ügyészség az igazságszolgáltatás független közreműködője, a kormány utasítást részére nem adhat. Visszatérve a feljelentésre, Tényi István nyomatékosította: a legfőbb ügyész és az ügyészség független, az igazságszolgáltatás közreműködőjeként mint közvádló az állam büntetőigényének kizárólagos érvényesítője. Az ügyészség üldözi a bűncselekményeket, fellép más jogsértő cselekményekkel és mulasztásokkal szemben, valamint elősegíti a jogellenes cselekmények megelőzését. Tényi szerint példátlan az a politikusi kijelentés, amely ultimátumokat ad, és megtorlással fenyegeti az ügyészeket a jogszerű, törvényes tevékenységük miatt. – írta feljelentésében Tényi, hozzátéve, hogy az ügyben bizonyítottság esetén felmerülhet a hivatali visszaélés bűntett gyanúja.
Eredeti cikk megtekintése →