← Vissza

news.bsdnet.hu

Majka megszólalt az ittas vezetés miatti vádemelésről: Elrontottam

Index 2026-06-26 09:04
A rendőrség csütörtökön lezárta a nyomozást , az ügyészség pedig vádat emelt Majka tavaly decemberi ittas vezetési ügyében. A rapper korábban elismerte a tettét és megbánást tanúsított, az ügyészség pénzbüntetést, vezetéstől eltiltást és 300 ezer forintos költség megfizetését indítványozta. Az ügyben a bíróság akár tárgyalás nélkül is dönthet. A rappert december 18-án, nem sokkal éjfél után igazoltatták Budapesten, az Árpád úton. Az ellenőrzés során kiderült, hogy alkoholfogyasztást követően ült volán mögé. A történtek után Majka a közösségi oldalán elismerte hibáját , és úgy fogalmazott, hogy utólag szerencsésnek tartja, hogy rendőri ellenőrzésbe futott bele. A zenészt január végén gyanúsítottként hallgatták ki ittas járművezetés vétsége miatt, emellett kezdeményezték vezetői jogosultságának felfüggesztését is. A nyomozás során beismerte a bűncselekmény elkövetését, megbánását fejezte ki, és vallomásában arról is beszélt, hogy korábban elveszítette a jogosítványát. Elrontottam ezt a dolgot. Tudtuk, hogy előbb-utóbb sor kerül a vádemelésre, és ideje is volt már egy fél év után. Most már jó lenne tudni, hogyan dönt a bíróság, milyen ítélet születik. Már több mint fél éve eltiltottak a vezetéstől, ezért már várom, hogy mi lesz a döntés – mondta a 24.hu -nak Majka. Amikor közölték Majkával, hogy a büntetővégzésben meghozandó ítélet azt jelenti, hogy nem kell majd bíróságra mennie, ha elfogadja az ítéletet és a kiszabott pénzbüntetést, érződött, hogy örül neki, hogy záros határidőn belül pont kerülhet az ügy végére. Mondják meg, hogy mennyi a büntetés, tiszteletben tartom, és fellebbezni sem fogok ellene. Semmi értelme nincs. Ha egyszer eltoltam valamit, egyértelmű, hogy vállalom is annak a következményeit – fogalmazott. (Borítókép: Majka 2025. április 10-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Eredeti cikk megtekintése →