← Vissza

news.bsdnet.hu

Aranygyűrűk tucatjaira bukkantak gyerekek egy erdőben

Magyar Hírlap 2026-06-26 08:44
Több mint 60 arany gyűrűt találtak gyerekek egy erdőségben a bajorországi Alsó-Frankföldön, Johannesberg település határában – közölte csütörtökön a német rendőrség. A hatóságok most próbálják fellelni a jogos tulajdonosokat az egyes jegygyűrűkre gravírozott esküvői dátumok alapján. A gyerekek játék közben bukkantak az aranyékszerekkel teli, műanyag zacskóba csomagolt befőttesüvegre. A rendőrség igazi rejtély előtt áll, s most az ékszerekről készült fényképek alapján keresi a tulajdonosokat. A rendvédelmi szervek szóvivője szerint 15 gyűrűn találtak gravírozást. Az üvegben a gyűrűk mellett arany karkötők és nyakláncok is voltak. A család átadta a rendőrségnek, amit talált, de eddig még nem sikerült felkutatni a tulajdonosokat. A rendőrség nem közölte „a befőttesüvegnyi kincs” értékét a folyamatban lévő nyomozásra hivatkozva. Azt sem lehet tudni, hogy az ékszerek hogyan kerültek az erdőbe, vizsgálják azt is, hogy esetleg lopott holmiról lehet szó.
Eredeti cikk megtekintése →