← Vissza

news.bsdnet.hu

Kapitány István sürgős felhívást tett közzé: ma este 6 és 9 között ezt kérik minden magyartól

Femina 2026-06-26 09:05
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter arra kéri a lakosságot, hogy a nyári hőség idején este 18 és 21 óra között lehetőség szerint mellőzzék a légkondicionálók használatát, valamint halasszák későbbre az elektromos autók és más nagy energiaigényű eszközök töltését . A miniszter szerint a tudatos energiafelhasználás hozzájárulhat a villamosenergia-hálózat biztonságos működéséhez, és segíthet elkerülni az esti órákban jelentkező csúcsterhelést. Hozzátette: a lakások hűtését érdemes inkább az éjszakai vagy a hajnali órákra időzíteni. A felhívás önkéntes, célja a nyári kánikula idején megnövekedett villamosenergia-igény mérséklése. A cikk az ajánló után folytatódik Már megvásárolható  a Femina első könyve: A láthatatlan gyógyító Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig. Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? Promóció A miniszter Facebook-posztjában arra hívja fel a figyelmet, hogy: „A magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás. Egy kis odafigyeléssel mi is segíthetjük ezt a munkát – miközben saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük. 18 és 21 óra között néhány apró döntés is sokat számít." Az élő környezetért felelős miniszter fontos tippeket adott közösségi oldalán a hőségben: az otthonokra és az állatokra is gondolt. Forrás: Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →