← Vissza

news.bsdnet.hu

Fábry Sándor elárulta, mi az egyetlen vágya a két gyerekével kapcsolatban

Sassy 2026-06-26 09:10
[sz]Fehér Adél, Fotó: YouTube[sz] Aki azt hitte, hogy Fábry Sándor élete egy végtelenített Esti Showder, ahol a poénok után jön a taps és a stáblista, az tévedett. A showman most olyat tett, amit kevesen vártak tőle: beszélt a családi logisztika legbonyolultabb válfajáról, a mozaikcsaládról. A helyzetet a tőle megszokott, szikár humorral vázolta fel a Pertu podcastban – írja a Blikk. „Van egy kisfiam és egy kislányom két asszonytól. Tehát kétszer megyek a Csárdáskirálynőre, kétszer a cirkuszba, mert hát az ő összehozásuk, az egyelőre nem részletezendő okokból nehezen halad.” A kettős programtábla mögött persze ott van a két gyerek, akik már nem is annyira kicsik. A fia, Marcell 17 éves, és hozza a kötelezőt: a sport és a tanulás szent kettősét egy angol tannyelvű gimnáziumban és a vízilabdaedzéseken egyensúlyozza. Apja szerint a srác már beérte őt magasságban is. A lánya, a 15 éves Borbála pedig a jelek szerint örökölte az apai géneket, legalábbis ami a csípős nyelvet és a humort illeti. Fábry Sándor szerint a lánya „szép, okos és cserfes”, és bár a tehetsége alapján akár a nyomdokaiba is léphetne, az apja esze ágában sincs a saját útját a lányára erőltetni. Élesen elhatárolódik attól a jelenségtől, amikor a szülői ambíciók tehetségtelen, de jól fekvő utódokat tolnak be a pályára. „A művészeti pályára senkit sem lehet ráerőltetni. Tudnék példákat mondani, akik a mai napig nem színészek, ott totyognak a pályán a megfelelő apukák vágyálmainak köszönhetően, és én ilyet nem szeretnék.” Azt szeretné, ha a lánya a színészkedésben is boldog lenne és szeretné a szakmát. Egy dologban azonban nincs apelláta: a minőségi oktatásban. Itt a humorista nem ismer kompromisszumot, és a pénztárcája is nyitva áll. „Semmi anyagi áldozattól nem riadnék vissza. Nem bálványozom a külföldi egyetemeket, de ha éppen azt akarják, akkor legyen” – mondta. A showmannek egyetlen, mélyen emberi kívánsága van, egy olyan cél, ami a két külön háztartásban nevelkedő gyereke jövőjét határozhatja meg a leginkább: „Az a legnagyobb vágyam, hogy a gyerekeim jó testvérek legyenek. Ezt kívánom.” Fábry 2025 elején törte meg a csendet, amikor először beszélt nyíltan arról, hogy két gyermeke két különböző édesanyától van. A mostanihoz hasonló nevelési elveket vázolt fel egy olyan időszakban, amikor a szakmai jövője is átalakult. Idén júniusban ugyanis kiderült, hogy a közmédia nem tervezi a Fábry című műsort a megszokott formában folytatni. [kapcsolodo]/fabry-sandorral-mar-nem-terveznek-ujabb-korszak-zarul-le-a-kozmedianal/[kapcsolodo]
Eredeti cikk megtekintése →