Ifj. Schóbert Norbi megszólalt az érettségijéről
Index
2026-06-26 09:22
Elárulta szakmai terveit is.
Túl van az érettségi vizsgáin ifj. Schóbert Norbert, akinek bizonyítványáról édesanyja, Rubint Réka már posztolt a közösségi oldalán. A fiatalember a kötelező tantárgyak mellett földrajzból érettségizett. Angol nyelvből már korábban levizsgázott, így az elmúlt hetekben három szóbeli vizsgára kellett készülnie. Az eredményeiről azt mondta:
Nagyon jól sikerült
– kezdte a Blikk nek a fiatalember.
Az írásbelit nehezebbnek éreztem, én szóban jobban ki tudom fejezni a tudásomat, és szerencsére az annyira jól sikerült, hogy felhúzta a jegyeimet, így összességében elégedett vagyok az eredménnyel
– jelentette ki A Nagy Duett és a Sztárbox győztese, aki eredetileg úgy tervezte , hogy tanulásra szánja az írásbeli és a szóbeli vizsgák közötti másfél hónapot, ám végül máshogy alakult: Montenegróban nyaralt, és a Kinizsi 100 túrát is megcsinálta az öccsével, Zalánnal. Elmondása szerint végül az utolsó másfél hétben kapcsolt rá, párja, Petra pedig alaposan kikérdezte a tételeket. Igaz, így is volt mumus: irodalomból József Attilát nem szívesen húzta volna.
„Konkrétan bezárkóztam a szobámba... Reggel felkeltem fél hatkor, készülődtem, és legkésőbb fél hétkor belevágtam egészen estig. A történelem az mindig ment, azokat a tételeket az utolsó két nap csak átnéztem, de a magyar nyelvtan és irodalom tételeit komolyan meg kellett tanulni. Az volt a módszerem, hogy az első irodalmi tételt összetűztem az első nyelvtannal, és így négy-négy tételt tanultam meg naponta.”
Schóberték hamarosan megint elutaznak, a nyaraláson pedig édesanyja, Rubint Réka születésnapját is megünneplik, ám a fiatalember azt mondja, nem csak a buliról fog szólni a nyara.
„Lesz valamennyi pihenés, mert nagyon fáradt vagyok, de nem akarom hetekre átadni magam ennek, szeretném elkezdeni felépíteni , kitaposni az utamat, kitanulni azt a szakmát, amellyel foglalkoznék ” – árulta el Schóbert, aki szeptembertől
üzleti menedzsment szakon tanul majd az egyetemen.