A Shell-kapitány csodás ötlete: fogyasszunk kevesebb áramot, miután hazaérünk a munkából!
Demokrata
2026-06-26 09:03
A tárcavezető csütörtöki Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy a biztonságos energiaellátáshoz „nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre”, és különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra.
Kapitány István arra kérte a lakosságot, hogy ebben a három órában mérsékeljék a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsék le otthonaikat.
Ugyanígy érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését a későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni – tette hozzá.