Lovasi vándordíjként adja tovább a Kossuth-díját
Klubrádió
2026-06-26 09:09
A neve eközben Vándor Lajos-díjra változik.
Vándor Lajos-díjat alapított Lovasi András zenész és a Fishing on Orfű fesztivál: a díjazott jutalma, hogy egy évig őrizheti Lovasi Kossuth-díját – tudatták a fesztiválszervezők csütörtökön az MTI-vel. A Vándor Lajos-díjat elsőként Leskovics Gábor Lecsó, a Pál Utcai Fiúk és a Kiscsillag zenészének ítélték oda, aki az elismerést a könnyűzenei fesztivál szerdai megnyitóján vehette át.
A díjátadás ötletét az adta, hogy lehetne-e Lovasi András Kossuth-díja jobb helyen, minthogy egy szekrényben porosodjon? A művész és a Fishing on Orfű szerint eljött az idő, hogy „új gondolattal, töltettel és némileg új formában útjára bocsássák, hogy eddig díjazatlan, nagy formátumú művészeknek is örömet okozhasson” – tették hozzá.
A Vándor Lajos-díjjal minden évben felkérnek „egy jelentős kulturális teljesítménnyel bíró zenészt, hogy egy évig vigyázza, felügyelje, ápolja az eredeti szobrot”. Lovasi és a Fishing on Orfű hagyományt is szeretne teremteni, jövőre már a közönség bevonásával választanák ki a díjazottat.