Hamilton: Már a reptéren érezni lehetett, mit jelent a Ferrari győzelme Olaszországnak
F1világ
2026-06-26 09:26
Lewis Hamilton valóságos eufóriát váltott ki Olaszországban azzal, hogy Barcelonában megszerezte első győzelmét a Ferrari versenyzőjeként. A hétszeres világbajnok elárulta, hogy az első olasz, akivel a Barcelona-Katalónia Nagydíjon aratott diadala után találkozott, egy rendőr volt, miután megérkezett Olaszországba.
Marko megszólalt Verstappen Red Bull-szerződésének kilépési záradékáról
A brit versenyző remek formájának köszönhetően a világbajnoki küzdelembe is bejelentkezett, hiszen az elmúlt három fordulóban második, második, majd első helyen végzett. A Ferrari az új erőforrás-korszak első versenyein jelentős előrelépést tett, ami Olaszországban azt az érzést erősítette, hogy valami különleges is kialakulhat a csapatnál.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Hamilton számára gyermekkori álom volt pirosban nyerni, ezt pedig most valóra váltotta. A sikerének nemcsak az a rendőr örült, akivel Olaszországba érkezésekor találkozott, hanem a bevándorlási ellenőrzés munkatársai is nagy lelkesedéssel fogadták. A 41 éves versenyző ugyanakkor a rengeteg pozitív reakció ellenére pontosan tudja, hogy a maranellói alakulatnak két lábbal a földön kell maradnia, és tovább kell dolgoznia.
HIRDETÉS
Amikor arról kérdezték, milyen volt visszatérni Maranellóba a barcelonai győzelem után, Hamilton így fogalmazott: „Csütörtökön és pénteken Maranellóban voltam, ottani eseményeken vettem részt. Amint leszálltam a repülőtéren, láttam, mennyire fontos volt ez a rendőrnek, majd a bevándorlási ellenőrzésnél dolgozóknak is, és hogy mennyire boldogok voltak. Ők voltak az első olaszok, akiket a leszállás után láttam.”
„Aztán amikor megérkeztem a pályára és a gyárba, nagyon feltűnő volt látni, mennyire boldog mindenki. Határozottan nagyon jó… Azt gondolom, a csapatban mindig is jó energia volt, de most biztosan még erősebbnek érződött.”
„De ahogy Fredtől [Vasseur] is hallottátok, vissza is kell térnünk a földre, újra végeznünk kell a munkánkat, vissza kell ülnünk az asztalunkhoz, és ezt a pozitív energiát a munkánkba kell csatornáznunk. Szerintem mindenki ezt próbálja tenni.”