← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Anita külügyminiszter bejelentette, hogy visszahív 37 misszióvezetőt

Telex 2026-06-26 09:42
Cikkünk folyamatosan frissül! A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán. „A változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat” – mondta a külügyminiszter. A személyi változások egy szélesebb körű szakmai megújulás részét is képezik. A minisztérium célja egy professzionális diplomáciai kar felépítése. Orbán Anita arról is beszélt, hogy megkezdte működését egy a Humánstratégiáért és Képzésért Felelős Helyettes Államtitkárság. A minisztériumban meg akarják újítani a külügyi felvételi rendszert, és folyamatos szakmai továbbképzéseket is szeretnének biztosítani.
Eredeti cikk megtekintése →