← Vissza

news.bsdnet.hu

Eldőlt az idei Pride sorsa

Forbes 2026-06-26 09:58
Idén már nem Orbán Viktorék, hanem a hőkupola fenyegeti a menetet. Mutatjuk a szervezők kéréseit. Mi történt? Hrubi Zita, a Budapest Pride szóvivője a 444-nek megerősítette, hogy a kánikula ellenére is megtartják szombaton a felvonulást: „Mindenkit arra kérünk, hogy a saját tűréshatárait és az egészségi állapotát mérlegelve vegyen részt az eseményen.” Miért fontos ez? Lyonban épp elhalasztották a szombati Pride-menetet a napok óta tomboló hőség miatt, ott aznapra 39 fokos hőség várható. Kontextus. Hrubi a 444-nek azt mondta: a 2022-es Pride idején is rettentő meleg volt itthon (akkor 37 fokban indult el a menet), de akkor és most is külön biztonsági intézkedésekkel készültek, több mentőautóval, önkéntes medikusokkal, ingyenes vízosztó pontokkal, szükségkutakkal stb. Akik nem bírják az extrém hőséget, azok inkább csak a vérmezei programhoz csatlakozzanak – délután 5 és 8 között –, ott bőven találnak árnyékos helyeket – javasolja Hrubi. Külön kéri, hogy négylábúakat ne hozzanak magukkal a résztvevők a forró aszfalt miatt. Mit jelent ez a gyakorlatban? Magyarországon hétfőre várják a hőmérsékleti csúcsot, eddig az abszolút rekordot az Időkép szerint 2007. július 20-án regisztrálták Kiskunhalason, 41,9°C-kal. Hogyan tovább? „A jelenlegi modellfutások szerint pénteken 33 és 38 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet, majd szombaton már 34 és 40 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk” – írja az Időkép. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter tudatosabb áramfogyasztásra szólított fel a kánikula miatt.
Eredeti cikk megtekintése →