← Vissza

news.bsdnet.hu

Mindenki erre várt: elindult a balatoni, átszállás nélküli Aranypart Expressz

Origo 2026-06-26 10:43
Elindult Debrecenből a Balatonra az Aranypart Expressz. Az idei elő expresszvonat reggel nyolc előtt nem sokkal indult el közvetlen járatot biztosítva az utasoknak a nagyváros is Fonyód között, aminek köszönhetően nem kell a kelet-magyarországi utasoknak átszállniuk Budapesten. Az időzítés pedig aligha lehetett volna jobb, hiszen az elkövetkezendő napokban az előrejelzések szerint akár negyven fok is lehet hazánkban. A peron, ahonnan a szezon első Aranypart Expressze indult június 26-án reggel 7:44-kor már jóval indulás előtt megtelt. Fiatalok, kisgyermekes családok, nyugdíjasok, baráti társaságok, szerelmespárok. A várakozók között mosolyogva üldögélt Klára néni is, aki kollégáival együtt indult a magyar tengerhez egyfajta hagyományként. – nyilatkozta a Haonnak hozzátéve, imádja a Balatont, a hűs vizet, a lángos illatát, a beszélgetéseket a parton. De ott volt Kornél is, aki családjával, feleségével, anyósával és két lányával együtt utazott, így számukra tényleg nagy segítséget jelent az, hogy nem kell átszállniuk az ország egyik végéből elindulva, hogy lejussanak a Balatonra:
Eredeti cikk megtekintése →