← Vissza

news.bsdnet.hu

Ruszin-Szendi Romulusz újra tartalékos katona lett

Blikk 2026-06-26 10:40
Újra tartalékos katona lett Ruszin-Szendi Romulusz. A magyar honvédelmi miniszter közösségi oldalán osztotta meg a hírt, ahol elárulta azt is, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel. Ruszin-Szendi azt is elújságolta, hogy sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? „Örömmel osztom meg veletek, hogy a vezérkari főnök visszavett a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így ismét tartalékos katonaként is szolgálhatok” – írta a honvédelmi miniszter pénteken a Facebook-oldalán , hozzátéve, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel. „ Számomra a haza szolgálata és az iránta érzett elkötelezettség mindig is kiemelten fontos volt, és az is marad. Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem ” – hangsúlyozta Ruszin-Szendi Romulusz . A rendelkezésre álló adatok szerint mintegy 1500 tartalékos katona érkezett jutalékos konstrukcióban a Magyar Honvédséghez, ami csaknem 700 millió forint közpénz elköltését jelentette. A haderő nem piramisjáték – egyebek mellett erről írt a kedd esti Facebook-bejegyzésében a honvédelmi miniszter, aki kijelentette: a Magyar Honvédség nem biztosítótársaság. Ruszin-Szendi Romulusz közölte azt is, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is, így ismét „ugorhat” a bajtársakkal. Mint írta, a következő repülőnapon már újra láthatja majd a közönség ejtőernyővel ugrani. „Bevallom, nagyon hiányzott már. Kevés érzés hasonlítható ahhoz, amikor kinyílik az ernyő, és újra a levegőből láthatom a hazánkat” – fogalmazott. Ruszin-Szendi Romulusz
Eredeti cikk megtekintése →