37 nagykövetet hazarendel Orbán Anita
NLC
2026-06-26 10:40
A Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői kar megújítását, ezért Orbán Anita hazarendel 37 misszióvezetőt.
A külügyminiszter a következőkkel magyarázta a nagykövetcseréket: a változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig „az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat”.
A tárcavezető kiemelte: a személyi változások ugyanakkor egy szélesebb körű szakmai megújulás részét is képezik.
A Külügyminisztérium célja egy professzionális, magas szakmai színvonalon működő diplomáciai kar felépítése: olyan nagykövetekre és diplomatákra van szükség, akik aktívan hozzájárulnak Magyarország külpolitikai céljainak megvalósításához, valamint nemzetközi érdekérvényesítő képességének megerősítéséhez
– hangsúlyozta az MTI beszámolója szerint.
Nagy változások a külügyben
Orbán Anita azt is bejelentette, hogy e törekvés részeként a Külügyminisztériumban megkezdte működését a humánstratégiáért és képzésért felelős helyettes államtitkárság. Az új szervezeti egység feladata egy korszerű, átlátható és teljesítményalapú diplomata-életpályamodell kialakítása, a külügyi felvételi rendszer megújítása, valamint a folyamatos szakmai továbbképzések rendszerének kidolgozása – mutatott rá.
A külügyminiszter hangsúlyozta: a minisztérium célja, hogy a diplomácia ismét valódi hivatássá váljon, olyan pályává, amely kiszámítható szakmai fejlődést, stabil életformát és hosszú távú perspektívát kínál a legtehetségesebb szakembereknek.
Kiemelt fotó: MTI/Máthé Zoltán
Ez is érdekelhet:
Párja révén lett konzul Szebeni István, nagykövetet szeret a TV2 volt sztárja
Csiszár Jenőnek a Comói-tó partján bérel egy villát a külügy
Orgiákra járt a thaiföldi magyar nagykövet, ezért rúghatták ki Bus Szilvesztert
The post 37 nagykövetet hazarendel Orbán Anita first appeared on nlc.