← Vissza

news.bsdnet.hu

Bemutatkozott az új budapesti rendőrfőkapitány a Fővárosi Közgyűlésen, mindent megtesznek a Pride biztonságáért

Magyar Hang 2026-06-26 11:19
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Cikkünk frissül A pénteki Fővárosi Közgyűlés első napirendi pontja az új budapesti rendőrfőkapitány bemutatkozása volt. Baricska Norbert Tamás elmondta, BRFK-specifikus rendőrnek tartja magát, hozzátette, korábban rengeteg budapesti kerületben is dolgozott. Szakmai alapokon nyugvó, jogszabályokat követő döntések meghozását ígérte. Kitért arra, hogy mekkora problémát jelent a rendőrségen belüli létszámhiány, hangsúlyozta, el kell mozdulni abba az irányba, hogy csökkenjen a rendőrök leterheltsége. Szerinte könnyíteni kell a rendőrök lakhatási körülményein. Arra kérte a képviselőket, támogassák őt. Hozzátette, rövid időn belül szeretné felvenni a kapcsolatot valamennyi polgármesterrel és a fővárosi frakciókkal is. A Budapest Pride-ról elmondta, pontos részleteket nem ad a biztonság miatt, de szombaton bizonyítani fogja, hogy mindent megtettek a biztonságos lebonyolítás érdekében. Újbuda és Kelenföld közbiztonságával kapcsolatban megjegyezte, vannak tervek és intézkedések, amelyeket elfogadtak csütörtökön, így „ez a tendencia meg fog fordulni”. A mobilitást nagy előnynek tartja, így nem fix rendőrőrsökben, hanem mobil egységekben gondolkodnak. Ugyanígy Baranyi Krisztinának is azt válaszolta, hogy más kerületekben is meg fogják oldani a problémákat, a kialakult helyzetről konstruktív vitákat fognak folytatni és az okokat kezelik majd, nem az okozatokat úgy Ferencvárosban, mint Újbudán. A helyi kapitányság vezetővel együtt indítanak majd párbeszédet a kerületekkel, hiszen helyben kell megoldani a helyi problémákat, és ha olyan eszközök hiányoznak, ami helyben nincs meg, akkor azt a BRFK biztosítja majd számukra. Megfelelő autonómiára van szükségük a kerületi erőknek, de az együttműködés, a segítségnyújtás elengedhetetlen a BRFK részéről. Egyébként pénteken, a nyári szünet előtti utolsó közgyűlésen vált teljessé a közgyűlés létszáma, miután a Fidesz–KDNP és a Tisza Párt is pótolta a parlamenti mandátumot szerzett képviselői helyére érkező új tagokat. A cserékre azért volt szükség, mert az országgyűlési képviselői és a fővárosi képviselői tisztség összeférhetetlen, így az érintetteknek le kellett mondaniuk közgyűlési mandátumukról. A Tisza Párt részéről Lakos Eszter ás Kulja András, a Fidesz–KDNP oldaláról pedig Papp Tibor és György Bence csatlakozott. Az ülés elején Papp Tibor, György Bence és Kulja András is letették esküjüket, Lakos Eszter azonban nem volt jelen. „Ez a város túl szép ahhoz, hogy egy plakáterdő elrondítsa” – erről Karácsony Gergely beszélt a budapesti óriásplakátok betiltása, a köztéri reklámeszközök mennyiségének radikális csökkentése kapcsán. Szerinte a propaganda és a reklámtúlterhelés is megviselte Budapestet, de „nem fűződik közérdek ahhoz, hogy teleplakátoljuk a fővárost”. A javaslat vitája előtt a Magyar Reklámszövetség közterületi tagozatának elnöke, Bauer Tamás is felszólalt. Arra kérte a fővárosi képviselőket, ne támogassák a rendeletet a jelenlegi formájában. Ez szerinte egy több tízmilliárdos iparágat lehetetlenítene el. Karácsony Gergely erre reflektálva megkérdezte, hol voltak a szövetség önszabályozó mechanizmusai, amikor gyűlöletkeltő plakátok lepték el Budapestet. „Örülök, hogy teljes összhang van a reklámszövetség és a Fidesz között” – mondta Karácsony Gergely, amikor a fideszes Gulyás Gergely Kristóf külön indítványozta, hogy megint felszólalhasson a reklámszövetség képviselője. Ezt a közgyűlés többsége leszavazta.
Eredeti cikk megtekintése →