← Vissza

news.bsdnet.hu

Helyettes államtitkár lesz Szántó Dávid, az egykori sportriporter

HVG 2026-06-26 11:47
Szántó Dávid egykori sportriporter lesz a sportért felelős államtitkárságot vezető Kálnoki-Kiss Attila helyettese – ezt maga az államtitkár jelentette be azon az eseményen, amelyet pontosan egy évvel a 2027-es budapesti vizes világbajnokság megnyitója előtt tartottak az esemény fő helyszínén, az MVM Dome-ban. A 45 éves Szántó korábban versenyszerűen úszott, majd a Telesport, később a DigiSport kommentátora lett. A 2017-es budapesti vizes vb-n az az úszóviadal versenyigazgatójaként dolgozott, a 2021-es Európa-bajnokságon, a 2022-es vizes vb-n, majd a 2024-es rövidpályás úszó vb-n már az egész szervező bizottság operatív vezetőjeként irányította az előkészületeket és a lebonyolítást. Ugyanezt a pozíciót tölti be a jövő évi eseményen is, emellett a Magyar Úszó Szövetség nemzetközi igazgatójaként is dolgozik. Kálnoki-Kiss Attila – aki államtitkári kinevezéséig a 24.hu főmunkatársa volt – úgy fogalmazott: Szántó Dávid „a jövőben csatlakozik hozzánk, helyettes államtitkárként ketten, kézen fogva, vállvetve fogjuk a magyar sport jövőjét igazgatni”. Korábbi sajtóhírek arról szóltak, hogy Kálnoki-Kissnek az elődjéhez, Schmidt Ádámhoz képest nem egy, hanem három helyettes államtitkára lesz, mostani kijelentése ennek ellentmond. Arra, hogy Szántónak szerepe lesz a sportirányításban, az is utalt, hogy szerepelt azokon a fotókon, amelyeket Pósfai Gábor belügyminiszter osztott meg a közösségi oldalán a múlt hét végén. A tárcavezető a bejegyzésében arról számolt be, hogy szigorúbb kontrollt vezetnek be a sportban az állami források felhasználására, és hogy a jövőben abban az esetben támogatják a nagyobb sportesemények megrendezését, ha a költségvetésük átlátható, ésszerű és reális terv készül a bevételi oldalra is. https://hvg.hu/sport/20260620_posfai-gabor-sport-szigorubb-kontroll-allami-forrasok-felhasznalasa
Eredeti cikk megtekintése →