← Vissza

news.bsdnet.hu

Újra tartalékos katona lett Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter

HVG 2026-06-26 11:49
„Vezérezredes úr újra visszavett tartalékos állományba. Szeretném aláhúzni, hogy semmilyen jövedelmet nem veszek fel a tartalékos szolgálat után” – jelentette be egy rövid videóban a Facebook-oldalán Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter. Elmondta azt is, hogy az ejtőernyős orvosi vizsgálaton is átment, így rövidesen a levegőbe emelkedhet majd. Ruszin-Szendi elődje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf tavaly december 8-án mentette fel tartalékos jogviszonyából a korábbi vezérkari főnököt. Az indokok között említette akkor a fegyverviselési botrányát vagy azt, amikor meglökte az őt kérdező mandineres propagandistát. Ruszin-Szendinek azonban nem kellett sokat várnia rá, hogy Sándor Zsolt vezérkari főnök visszavegye a politikust a tartalékosok közé. De mennyire szerencsés, ha egy miniszter katonának áll? – erről ebben a cikkben írtunk bővebben . https://hvg.hu/360/20250225_ruszin-szendi-politizalas-szalay-bobrovniczky-katonaskodas-elemzes-honvedelem-politika
Eredeti cikk megtekintése →