← Vissza

news.bsdnet.hu

Visszavették az állományba Ruszin-Szendi Romuluszt

Mfor 2026-06-26 11:45
Újra tartalékos katona lett a honvédelmi miniszter. Újra tartalékos katona lett a honvédelmi miniszter. „Örömmel osztom meg veletek”, hogy a vezérkari főnök visszavett a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így „ismét tartalékos katonaként is szolgálhatok” – fogalmazott Ruszin-Szendi Romulusz pénteken a Facebook-oldalán. Hozzátette, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel. A honvédelmi miniszter csütörtökön a Visegrádi Együttműködés (V4) tagállamainak védelmi minisztereivel egyeztetett, amiről ebben a cikkünkben tudósítottunk: „Számomra a haza szolgálata és az iránta érzett elkötelezettség mindig is kiemelten fontos volt, és az is marad. Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem” – hangsúlyozta. Közölte azt is, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is, így ismét „ugorhat” a bajtársakkal. A következő repülőnapon már újra láthatja majd a közönség ejtőernyővel ugrani – írta Ruszin-Szendi Romulusz.
Eredeti cikk megtekintése →