Eljárást indított a rendőrség a magyar zászlókat Dunába dobó személyek ellen
Origo
2026-06-26 12:07
Mint ismert, a Budapest Pride alkalmából szivárványos zászlókat helyeztek ki az Erzsébet hídra, amelyeket egy Vass Zoltán nevű férfi eltávolított. Ezt követően a Mi Hazánk Mozgalom magyar zászlókat tett ki a hídra , ezeket azonban később ismeretlenek szintén a Dunába dobták. Vass Zoltánt az eset kapcsán több millió forintos kártérítési igény, valamint akár három évig terjedő szabadságvesztés lehetősége is érinti. Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányságot kérdeztük; arra voltunk kíváncsiak, indul-e hasonló eljárás a nemzeti lobogókat rongáló személyek esetében is.
A Büntető Törvénykönyv azonban világosan fogalmaz:
Az ügyhöz kapcsolódóan Novák Előd azt közölte , hogy átvállalja Vass Zoltán bírságának és az esetleges kártérítésnek a megfizetését, valamint bejelentette, hogy Közbátorságért díjjal tüntetik ki őt a július 11-én megrendezendő Családi Büszkeség Menetén. A KDNP alelnöke azt is jelezte, hogy a támogatók adományokkal is segíthetik az Anya-Ország Alapítványt, amely a rendezvény szervezésében vesz részt, többek között zászlók biztosítására.