Ütközött egy busszal, majd gyorsan elhajtott a helyszínről a Skoda sofőrje
Index
2026-06-26 12:20
Összesen három pofátan és veszélyes vezetői döntés felvételeit szedte össze a Budapesti Autósok oldala. Mind a hármat személyautók fedélzeti kamerájával készítették.
Az első felvételen látható Skoda sofőrje szemmel láthatóan nem tanulta meg, hogy „busszal nem vitatkozunk”. A busz a szélső sávba sorolt volna, az autó sofőrje azonban nem adott elsőbbséget neki, így összeértek. Az autós ezután felhajtott a zöld területre és keresztbeállt a busz előtt, majd amikor a busz sofőrje kiszállt, az autós egyszerűen elhajtott.
A második jelenet Veszprém külső körgyűrűjén, a Csatári és a vámosi elágazó közötti szakaszon készült. A felvételen egy autós látható, aki a megszűnő besorolósáv ellenére sem sorol vissza, hanem a füvön folytatja a teljes kocsisor előzését.
A beküldő végül beengedte maga elé a szabálytalankodó sofőrt, aki azonban köszönet helyett még be is mutatott neki.
A jelenet jól példázza, hogy egyesek számára a szabálytalan manőver sem elég, még sérelmezik is, ha mások ezt szóvá teszik.
A harmadik eset Újpesten történt, ahol egy autós a járdát használta gyorsításra. „A járdán vett repülőrajtot, majd kézifékes fordulattal irányba tette a „vasat” Újpesten a pilóta” – írta meg a felvétel beküldője.