← Vissza

news.bsdnet.hu

Rengeteg kormánytisztviselőt rúgtak ki Magyar Péterék, lépett a Védvonal

Magyar Nemzet 2026-06-26 12:55
A Védvonal az ombudsmanhoz fordult a közigazgatásban tapasztalható széles körű politikai diszkrimináció miatt – közölte a Fidesz pénteken. Közleményük szerint a Czunyiné Bertalan Judit vezette Védvonal Juhász Imréhez, az alapvető jogok biztosához fordult beadvánnyal a kormányzati igazgatásban tapasztalható közvetlen és közvetett hátrányos megkülönböztetés, valamint zaklatások miatt. – A Védvonalhoz beérkezett nagy számú bejelentés alapján megállapítható, hogy május 13-át, vagyis az új kormány megalakulását követően a kormányzati igazgatási szerveknél, elsősorban a minisztériumoknál olyan munkáltatói gyakorlat alakult ki, amely politikai véleményhez, illetve vélt politikai kötődéshez kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés, zaklatás és jogellenes elkülönítés gyanúját veti fel – fogalmaztak. Kifejtették, hogy a Védvonal ombudsmani beadványa nem a politikai felsővezetők vagy politikai álláshelyen foglalkoztatott emberek helyzetére vonatkozik, hanem olyan szakmai, előkészítő, értékelő, elemző és végrehajtási feladatokat ellátó kormánytisztviselőkre, akiknek jogviszonyát, munkafeltételeit vagy juttatásait nem egyedi szakmai teljesítményük, hanem a korábbi kormányzati adminisztrációhoz való vélt vagy valós kötődésük alapján kezelték hátrányosan. – A Védvonal álláspontja szerint a kormányzati igazgatási szervek gyakorlata az érintett kormánytisztviselők, illetve a velük azonosítható, pontosan meg nem határozható nagyobb személyi kör alapvető jogait sérti, illetve azok közvetlen veszélyével jár, ezért a jogsegély-szolgálat az ombudsman vizsgálatát és a törvényben előírt illetve lehetővé tett intézkedéseit kéri – közölte a Fidesz.
Eredeti cikk megtekintése →