← Vissza

news.bsdnet.hu

„A nagymamám temetésén, a koporsója felett kértem meg a barátnőm kezét, egyszerűen tökéletes volt”

Bors Online 2026-06-26 13:00
Lánykérés a temetésen: egy férfit megdicsértek azért, mert a nagymamája temetésén kérte meg hosszú távú barátnője kezét , ugyanakkor ezzel több családtagját is teljesen ledöbbentett. A történetet az interneten megosztó egyik gyászoló elmondta, hogy az idős asszony évekig ellenezte unokája kapcsolatát, mert a párja más rasszhoz tartozott, és még azzal is fenyegetőzött, hogy kizárja őt a végrendeletéből, ha összeházasodnak . Az unoka azonban elszánta magát, hogy egyértelmű üzenetet küldjön: így akarta bizonyítani elkötelezettségét és szerelmét a barátnője iránt, és egyben utoljára állást foglalni néhai nagymamája kifogásaival szemben. A gyászoló beszámolója szerint az unoka felállt, hogy megköszönje mindenkinek a részvételt, majd váratlanul féltérdre ereszkedett a ravatalozóban, és azt mondta : „ Nagymama azt mondta, hogy csak a holttestén keresztül fogunk összeházasodni.” A gyászoló eközben hozzátette: „Nagymama nagyon nyíltan rasszista volt, bár ő ezt biztosan vitatta volna. Az unokája már egy ideje kapcsolatban élt valakivel, aki más rasszhoz tartozott, és a nagymama azt mondta, hogy kitagadja őt a végrendeletéből, ha összeházasodnak. Az évek során a nagyi a nyílt gyűlölettől eljutott a megtűrésig, majd odáig, hogy úgy tűnt, szinte baráti viszonyba került a leendő menyasszonnyal, de továbbra is akadályozta a házasságot. Ennek ellenére nem gondoltam volna, hogy ez a ravatalozóban fog megtörténni.” A szokatlan helyszín ellenére az interneten sokan támogatták a lánykérést, dicsérték érte. A Reddit-bejegyzéshez hozzászólva az egyik felhasználó ezt írta: „Ez rohadt vicces.” Egy másik hozzátette: „Ez gyönyörű.” Egy harmadik pedig azt mondta: „Először megdöbbentem, aztán őszintén boldog lettem. Ez tökéletes.” Az is kiderült, hogy nem ő az egyetlen, aki temetésen kérte meg a párja kezét. Egy 25 éves férfi felidézte, hogy a barátnője édesanyjának temetésén kérte meg a lány kezét , miután az élmény rádöbbentette arra, hogy „az élet túl rövid ahhoz, hogy várjunk”. Elmondása szerint a barátnője édesanyja nem helyeselte a kapcsolatukat a köztük lévő ötéves korkülönbség miatt . Ennek ellenére két évig együtt jártak, mielőtt úgy döntött volna, hogy a gyászoló családtagok és barátok körében teszi fel a nagy kérdést. A történetét megosztva így fogalmazott: Az édesanyjánál sajnálatos módon negyedik stádiumú mellrákot diagnosztizáltak , és élete utolsó heteit a családja körében töltötte. Hozzátette: - írja a Mirror .
Eredeti cikk megtekintése →