← Vissza

news.bsdnet.hu

Megtörtént: Váratlan bejelentést tett a belügyminiszter

Kiskegyed 2026-06-26 13:26
A Belügyminisztérium csütörtökön bejelentette, hogy az eddig érvényben lévő magasabb készültségi fokozatot közepesre mérsékelték. A döntés lőzményeként a Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottság ot. A szakértői egyeztetést követően a testület javaslatot tett a biztonsági szint módosítására, amelyet a tárca jóváhagyott. A hivatalos tájékoztatás szerint: Pósfai Gábor belügyminiszter döntést hozott a terrorfokozat eddigi 2-es (magas) szintről 3-as (közepes) szintre való csökkentéséről. A döntés hátterében a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek alapos kockázatelemzése állt. A szakemberek a nemzetközi információcseréből érkező adatokat és az aktuális hazai biztonsági helyzetet is górcső alá vették. Az elemzés eredményeként arra a következtetésre jutottak, hogy a korábbi, szigorúbb protokollok fenntartása már nem szükséges. A hatóságok ugyanakkor hangsúlyozták, hogy a fokozat mérséklése nem jelenti a figyelem lankadását: „A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan monitorozzák a biztonsági környezetet, és a jogszabályi előírásoknak megfelelően garantálják az állampolgárok és a kritikus infrastruktúrák védelmét.” Magyarországon legutóbb idén február 28-án, az iráni háború kirobbanásának napján látta szükségesnek a kormány a készültségi szint emelését. via
Eredeti cikk megtekintése →