Tehet ilyet egy közterület-felügyelő? Nagyon megbüntettek egy debreceni férfit, de vajon jogosan?
Hajdú-Bihar (HAON)
2026-06-26 13:00
– Most már elég a Debreceni Közterület-felügyeletből, nulla emberség, gerinctelen a nagyrésze! – nagy visszhangot váltott ki a napokban egy, a Debrecenben Hallottam Facebook-csoportban megjelent bejegyzés, aminek szerzője rendkívül felháborodott a Debreceni Közterület-felügyeletre. Történt mindez azért, mert a poszt szerint segíteni szeretett volna a debreceni férfi egy bajbajutott nőnek , hogy bebikázza az autóját. Csakhogy mindezt tilosban tette, egy közterület-felügyelő pedig pont arra járt, odarohant hozzá, s bár a férfi közölte, hogy két percet kér csak, míg segít, és már megy is tovább, végül 47 ezer forintos bírság és 4 büntetőpont lett a kára . Mindez kérdéseket vetett fel a hozzászólókban is, akik nagyon kiakadtak, hogy miért nem volt emberséges a hatósági személy, és egyáltalán a közterület-felügyelő feladata-e büntetőpontokat osztogatni . Megkerestük ezzel kapcsolatban a Debreceni Közterület-felügyeletet, hogy tisztázzák a felvetéseket.
Némileg meglepő módon a bejegyzéshez képest teljesen más a narratíva a közterület-felügyelet szempontjából, ugyanis nem írják, hogy lett volna a helyszínen egy másik autó, amin segíteni kellett volna:
– áll a Közterület-felügyelet válaszában.
Mint írták, az intézkedésre Debrecenben , a Vár utca 6. szám előtt került sor.
Többen is felháborodva tették fel a kérdést a Debrecenben Hallottamban megjelent Facebook-poszt alatt, hogy mégis, milyen jogon szabhat ki egy közterületes büntetést pontok formájában. Ennek is utánajártunk,
Ha így vizsgáljuk az esetet, akkor pedig a jogszabályoknak eleget téve járt el az intézkedő közteres.
Ajánljuk még: