← Vissza

news.bsdnet.hu

Újra tartalékos katona lett Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter

Liner 2026-06-26 12:18
Újra a Magyar Honvédség tartalékos állományának tagja lett Ruszin-Szendi Romulusz. A honvédelmi miniszter pénteken a Facebook-oldalán jelentette be, hogy ismét tartalékos katonaként szolgálhat, miután a vezérkari főnök visszavette a tartalékos állományba. Bejegyzésében azt is hangsúlyozta, a szolgálatért járó juttatást nem kívánja felvenni. „Örömmel osztom meg veletek, hogy a vezérkari főnök visszavett a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így ismét tartalékos katonaként is szolgálhatok” – írta a honvédelmi miniszter. Hozzátette, a tartalékos szolgálat után járó juttatásról lemond. A miniszter szerint a katonai szolgálat számára jóval többet jelent egy hivatalos jogviszonynál. „Számomra a haza szolgálata és az iránta érzett elkötelezettség mindig is kiemelten fontos volt, és az is marad. Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem.” A bejelentésből az is kiderült, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot, így ismét lehetősége nyílik ejtőernyős ugrások végrehajtására a bajtársaival. Ruszin-Szendi Romulusz közlése szerint ennek köszönhetően ismét részt vehet a közös ejtőernyős feladatokban. A Facebook-bejegyzésében úgy fogalmazott, sikeres alkalmassági vizsgálata után ismét ugorhat a bajtársakkal, és hozzátette: „A következő repülőnapon már újra láthat a közönség ejtőernyővel ugrani.” Liner/MTI
Eredeti cikk megtekintése →