← Vissza

news.bsdnet.hu

Nagy a felháborodás Brüsszelben: hétemeletnyi EU-s dolgozó maradt légkondi nélkül, de von der Leyen tovább hűsölhet

Portfolio 2026-06-26 13:54
A dolgozók péntek dél körül kaptak értesítést, hogy a szélsőségesen meleg idő miatt le kell kapcsolniuk a légkondicionáló berendezéseket az első és a hetedik emelett között. A tizenhárom emeletes épületben végzi munkáját Ursula von der Leyen , az Európai Bizottság elnöke, valamint a testület 26 biztosa és mintegy háromezer alkalmazottja. Az elnök irodája a tizenharmadik szinten található, és a biztosok munkaszobái is többségében a nyolcadik emelet felett helyezkednek el, vagyis éppen azokon a szinteken, ahol a légkondicionálás zavartalanul működik . A döntés komoly ellenérzést váltott ki a munkatársak körében. A Politico által megismert belső levelezés szerint az alsóbb szinteken dolgozók igazságtalannak tartották, hogy a felső emeleteken megmaradt a hűtés . Ez olyan, mint a feudalizmus – mondta egy névtelenséget kérő tisztviselő, míg egy másik kollégája szégyenteljesnek nevezte az eljárást. Egy nyolcadik emeleti dolgozó ugyanakkor jelezte, hogy a működő légkondicionálás ellenére is 25,7 Celsius-fokig melegedett a levegő az irodájában. A bizottság a hét elején egyébként már kiadott egy ajánlást a munkatársainak, amelyben a legmelegebb órákban a szabadba lépés elkerülését, a rendszeres folyadékpótlást és a korábbi munkakezdést javasolta. Az útmutatás azonban felháborította azokat, akik eleve légkondicionálás nélküli épületekben dolgoznak , mint például a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Főigazgatóság (DG AGRI) munkatársai. Címlapkép forrása: Thierry Monasse/Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →