← Vissza

news.bsdnet.hu

Feljelentette Magyar Pétert Tényi István az aranykonvoj-ügy kapcsán

HírTV 2026-06-26 14:00
Hivatali visszaélés miatt Tényi István feljelentette Magyar Pétert. A férfi azzal indokolta: a miniszterelnök utasította és fenyegette a legfőbb ügyészt, amikor az úgynevezett aranykonvoj-ügyben fordult a hatósághoz. Tényi szerint a kormányfő ezzel túllépett a hatáskörén. De hivatali visszaélés lehet az is, ha Magyar Péter lemondásra akarja kényszeríteni Nagy Gábor Bálintot.
Eredeti cikk megtekintése →