← Vissza

news.bsdnet.hu

Hivatalos: Magyar Péter home office-t rendelt el a hőségriadó miatt

Kiskegyed 2026-06-26 14:07
Az országos tisztifőorvos által elrendelt másod- és szombattól életbe lépő harmadfokú hőségriasztás miatt a kormány rendkívüli lépéseket tett. Magyar Péter miniszterelnök a hétfői és keddi napokra az állami szervek dolgozói számára elrendelte a home office lehetőségét, ezzel is csökkentve a munkahelyi ingázással és a zárt téri tartózkodással járó egészségügyi kockázatokat. A kormányfő kiemelte, hogy a közelgő négy nap – szombattól keddig – az idei év eddigi legmegterhelőbb időszaka lesz, ahol a napi középhőmérséklet tartósan 29 fok felett alakul. A védekezés érdekében a kormány péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rendet vezet be, amely keretében folyamatosan frissülő adatokkal segítik a lakosságot. Fontosabb biztonsági és logisztikai előírások: A kormányzat emellett mindenkit arra kér, hogy 11 és 16 óra között kerüljék a közvetlen napsütést, fogyasszanak bőségesen vizet, és soha ne hagyjanak gyermeket, idős személyt vagy kisállatot lezárt gépjárműben. A sajtótájékoztató további részleteiről – különösen a közlekedési fejlesztésekről, a tervezett alkotmányozási folyamatról és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal működéséről – a Blikk cikkében olvashatsz részletesebben.
Eredeti cikk megtekintése →