← Vissza

news.bsdnet.hu

Kapitány István azt kéri, hogy 18 és 21 óra között vegyük vissza a klíma használatát

Kiskegyed 2026-06-26 14:24
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter közösségi oldalán arra kérte a lakosságot, hogy a nyári hőség idején tudatosabban használja az áramot, különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban. Mint írta, ezekben az órákban különösen nagy terhelés nehezedhet a villamosenergia-rendszerre, ezért sokat számíthat néhány apró odafigyelés is. A miniszter szerint az ellátás biztonságának fenntartásához nincs szükség komoly lemondásokra, elég lehet néhány egyszerű döntés. Azt javasolja, hogy a háztartások a legnagyobb fogyasztással járó tevékenységeket lehetőség szerint halasszák későbbre, a kora esti csúcsidőszak utánra. Kapitány István külön kitért a klímaberendezések használatára is. Azt kéri, hogy 18 és 21 óra között, aki teheti, mérsékelje a hűtést, és inkább az éjszakai vagy hajnali órákban hűtse le az otthonát. Emellett azt tanácsolja, hogy a laptopok, mobiltelefonok és elektromos autók töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek használatát is érdemes 21 óra utánra időzíteni. A miniszter hangsúlyozta, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan dolgoznak a zavartalan ellátás biztosításán. Szerinte a legmelegebb napokon, különösen 18 és 21 óra között , néhány tudatos döntés is érezhetően hozzájárulhat ahhoz, hogy a rendszer stabilan működjön. via Magyar Hang
Eredeti cikk megtekintése →