Jön a plakátmentesebb Budapest: tömegesen szűnhetnek meg a hirdetőfelületek
Mfor
2026-06-26 15:22
A főváros új rendelete alapján akár 10 ezer plakáthely is megszűnhet Budapesten, miközben az óriásplakátok és reklámhálók kikerülnek a közterületekről.
A főváros új rendelete alapján akár 10 ezer plakáthely is megszűnhet Budapesten, miközben az óriásplakátok és reklámhálók kikerülnek a közterületekről.
Radikális változás jöhet a budapesti közterületi reklámokban: a Fővárosi Közgyűlés mai döntése értelmében várhatóan mintegy 10 ezer plakáthelyet szüntetnek meg a jelenlegi 15 ezerből, betiltják az óriásplakátokat és a reklámhálókat, valamint jelentősen csökkentik a hirdetőoszlopok számát is.
A Karácsony Gergely főpolgármester által jegyzett javaslatot a testület 19 igen és 4 nem szavazattal fogadta el.
A döntés értelmében az év végéig a hirdetőoszlopok száma is a töredékére csökken, a szabályozás pedig új alapokra helyezi a fővárosi reklámfelületek működését.
Az elfogadott rendelet szerint közterületen és közterületről látható magánterületen a jövőben alapvetően csak korlátozott típusú reklámfelületek maradhatnak.
Reklám megjelenhet többi közt:
A változtatások célja a városképi szempontok erősítése és a közterületi reklámok egységesebb szabályozása. A döntés végrehajtása fokozatosan, az év végéig történik meg.