A külügy hazarendeli Csiszár Jenőt és Orbán Viktor unokatestvérét is
HVG
2026-06-26 16:26
Orbán Anita külügyminiszter péntek délelőtt jelentette be , hogy tárcája megkezdi a külképviselet-vezetői kar megújítását, amelynek keretében 37 misszióvezetőt rendelnek haza.
A Telex úgy tudja, hogy a visszahívott külképviseleti vezetők között van
A HVG úgy értesült, hogy mellettük hazarendelik Konkoly Norbertet (Oroszország, Moszkva), Heizer Antalt (Ukrajna, Kijev), valamint Györkös Pétert (Németország, Berlin) is.
https://hvg.hu/itthon/20260626_kulugyminiszterium-visszahivas-diplomacia-nagykovet-ebx
Orbán Anita a hazarendelésekről azt mondta: „A változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat.” A külügyminisztérium szerint a személyi változások ugyanakkor egy szélesebb körű szakmai megújulás részét is képezik. A cél egy professzionális, magas szakmai színvonalon működő diplomáciai kar felépítése.
A visszahívott misszióvezetők hivatalos névsorát a jövő héten teszik közzé a Magyar Közlönyben, miután Sulyok Tamás államfő aláírta a javasolt személyi változtatásokat.
Nyitókép: HVG / Fazekas István