← Vissza

news.bsdnet.hu

Távozik a Trafó ügyvezető igazgatója

24.hu 2026-06-26 16:47
Távozik a Trafó éléről Erdődi Katalin ügyvezető igazgató – írja a Fidelio. A Fővárosi Önkormányzat és az intézményvezető közös megegyezéssel döntöttek az ügyvezetői megbízás megszüntetéséről. A leköszönő igazgató még részt vesz a következő évad programjának összeállításában, és várhatóan 2026 év végével távozik. 2025 januárjától vezette az intézményt Erdődi Katalin nemzetközileg elismert független kurátor, dramaturg és szakíró, aki 2025 elején vette át a Trafó Kortárs Művészetek Háza irányítását.Igazgatói időszaka alatt az intézmény tovább erősítette kulcsfontosságú pozícióját a hazai, regionális és nemzetközi kortárs művészeti színtéren, miközben új programstruktúrával – társadalmi kérdésekre reflektáló összművészeti fókuszokkal – és rendhagyó, a fővárosból is kilépő kezdeményezésekkel bővítette tevékenységét. Vezetése alatt kiemelt szerepet kaptak az aktuális társadalmi témák művészeti feldolgozását célzó programok, valamint a különböző közösségek és nézőpontok bevonását ösztönző kezdeményezések. A leköszönő igazgató hangsúlyozta: az elmúlt másfél év megerősítette abban, hogy szakmai tapasztalata elsősorban a művészeti vezetés területén jelent előnyt, míg az ügyvezetői feladatok hosszú távú ellátását nem látta fenntartható módon biztosítottnak. A Fővárosi Önkormányzat és a Trafó köszönetét fejezte ki Erdődi Katalinnak az intézményért végzett munkájáért, valamint a művészeti és szervezeti fejlesztésekért. Kiemelték: a vezetőváltás időszakában az intézmény működése zavartalanul folytatódik.The post Távozik a Trafó ügyvezető igazgatója first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →