Magyar Péter világosan elmondta mit akarnak, odapörkölt azoknak, akik mást állítottak
ATV
2026-06-26 16:37
A miniszterelnök két évvel ezelőtti videókat osztott meg, bizonyítva, hogy már akkor közölte az elképzelést a miniszterelnöki és képviselői mandátumok korlátozásról.
Az elmúlt hetekben fontos parlamenti és közéleti téma volt a miniszterelnök és az országgyűlési képviselők mandátumának korlátozása. Az Országgyűlés múlt héten módosította az alaptörvényt , mely szerint a kormányfő a jövőben legfeljebb nyolc évig töltheti be megbízatását. Az országgyűlési képviselőknél pedig 12 évben határoznák meg a mandátum maximális időtartamát.
Utóbbit az Alaptörvény 17. módosítása tartalmazná, ennek kapcsán eddig mintegy 10 ezer észrevétel érkezett már a kormányhoz – ezek 95%-a támogatja az elképzelést – írta közösségi oldalán Magyar Péter.
A miniszterelnök a kritikákra reagálva két 2024-es videót is megosztott, mint közölte, ezekben világosan elmondta, amennyiben a TISZA felhatalmazást kap, úgy két ciklusban korlátozzák a miniszterelnök és az országgyűlési képviselők mandátumát.
„Rengeteg alkalommal beszéltem erről, vagy írtam itt ki. Ellentétben a Fidesszel, mi nem árultunk zsákbamacskát. Azt valósítjuk meg, amit vállaltunk és amire felhatalmaztak minket a magyarok” – fogalmazott a kormányfő , üzenve azoknak is, akik mást állítottak:
„Jó lenne, ha a magukat elemzőnek, politikusnak vagy újságírónak nevezők felhagynának azzal a hazugsággal, hogy ez nem szerepelt a TISZA programjában!”