← Vissza

news.bsdnet.hu

Távozik a Trafó igazgatója, Erdődi Katalin

Index 2026-06-26 16:50
A 2026/2027. évad programját a Trafó csapata Erdődi Katalin vezetésével állítja össze, aki 2026. év végéig lesz az intézmény élén. A Fővárosi Önkormányzat közgyűlésének mai döntése szerint várhatóan már júliusban kiírják a nyílt pályázatot a Trafó ügyvezetői igazgatói pozíciójára - olvasható a Trafó közösségi oldalán. Erdődi Katalin 2025 elején vette át a Trafó vezetését. Igazgatói időszaka alatt az intézmény tovább erősítette kulcsfontosságú pozícióját a hazai, regionális és nemzetközi kortárs művészeti színtéren, miközben új programstruktúrával - társadalmi kérdésekre reflektáló összművészeti fókuszokkal - és rendhagyó, a fővárosból is kilépő kezdeményezésekkel bővítette tevékenységét. Vezetése alatt a Trafó kiemelt hangsúlyt fektetett az aktuális társadalmi témák művészeti feldolgozására, valamint a különböző közösségek és nézőpontok bevonására. E szemlélet jegyében jöttek létre többek között a tematikus fókuszhétvégék, amelyek komplex programokon keresztül kapcsolták össze az előadó-művészeti, képzőművészeti és diszkurzív eseményeket. Ilyen kezdeményezések voltak az „Az erőszak vége”, a „Mesterséges valóságok”, a „Semmit rólunk nélkülünk” és a „munka–szabad–idő”című összművészeti fókuszok.
Eredeti cikk megtekintése →