Elkezdődött a közmédia átalakítása: szombaton távozik az összes vezető
Blikk
2026-06-26 19:12
Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása. A médiatörvény módosítása pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.
Csorba Anita
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A változás értelmében a médiatanács elnöke, Koltay András, a testület tagjai, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, Altorjai Anita, és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója, Papp Dániel is elveszti tisztségét. Az új szabályozás célja a közmédia működésének átalakítása és zavartalan fenntartása az átmeneti időszakban.
A törvénymódosítás értelmében az Országgyűlés médiaügyekkel foglalkozó állandó bizottsága kapott felhatalmazást arra, hogy a közmédia irányítását ideiglenesen megszervezze. A bizottság által kijelölt személy, Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztosként felelős a szükséges eljárások lebonyolításáért és az átmeneti vezetés biztosításáért.
Az új vezető tisztségviselők kinevezéséig Grósz Judit feladata lesz a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA működésének koordinálása, hogy a közmédia folyamatosan és zavartalanul működhessen. A módosítás szombati hatályba lépése jelentős változást hoz a közmédia vezetési struktúrájában, amely a törvényben meghatározott új vezetők kinevezéséig átmeneti megoldásokkal fog működni.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szerdán bejelentette , hogy a közmédia vezetőinek leváltása után Grósz Judit miniszteri biztos koordinációjával megkezdi munkáját az ideiglenes vezetés. Ennek első lépéseként szakmai és pénzügyi audit indul, amely a közmédia korábbi működését vizsgálja át. Tarr szerint a cél egy kiegyensúlyozottabb, a köz érdekét szolgáló közmédia létrehozása, ezért társadalmi és szakmai egyeztetést is indítanak arról, milyen legyen a jövő közszolgálati médiája .
(MTI)
közmédia