← Vissza

news.bsdnet.hu

Várják a kormánytól a pénzt a benzinkutak, a pénteki bezárások után még jöhetnek korlátozások

Telex 2026-06-26 19:26
Körülbelül száz-százötven benzinkút tartott zárva részben vagy egészben országszerte pénteken; az ellen tiltakoztak, hogy a Tisza-kormány nem szeretné kifizetni a támogatást, amit az Orbán-kormány ígért nekik a több mint három hónapnyi üzemanyagárstop miatt kieső összegek kompenzációjaként – közölte az RTL Híradó. A benzinkutak az ellen is demonstrálnak, hogy Kapitány István bármikor újra bevezetheti a benzinársapkát. A Független Benzinkutak Szövetsége pénteken Inárcson tartott sajtótájékoztatót a témában. Az RTL Híradó szerint a benzinkutasok elnézést kértek a fogyasztóktól, de azt mondták, további korlátozások is jöhetnek. A sajtóeseményen bemutatták Gerlaki Bence kereskedelemért felelős államtitkár által írt, két másik államtitkárnak is elküldött levelet, mely szerint „az a döntés született, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium a költségvetésből kigazdálkodja a mai napon is megtárgyalt támogatási programot.” Gerlaki Bence a riport szerint a levelet, melyre a Független Benzinkutak Szövetsége írásbeli ígérvényként hivatkozik a választás előtt kb. két héttel, 2026. április elsején küldte. Gépész László a sajtótájékoztatón azt mondta, nekik nagyon nagy összeg, az országnak nagyon kicsi az, amiről szó van. „Egészen konkrétan az volt a megállapodás, hogy az első három hónapra szólóan hatmilliárd forint az a keret, amiről beszélünk.” Kapitány István kedden a Parlamentben azt mondta, hogy a költségvetésben nem találják nyomát a megígért támogatásnak, sem a régi, sem az új költségvetésben, sem az új prognózisban. Azt is mondta, „nem gondolom, hogy így nyilvánvalóan ezzel bármit tudnánk tenni.”
Eredeti cikk megtekintése →