← Vissza

news.bsdnet.hu

Tóth Alexszel szembejött a valóság: "Nagy ugrás az NB I-ből a világ legerősebb bajnokságába kerülni"

Csak Foci 2026-05-07 19:11
- Nagy ugrás a magyar NB I-ből a világ legerősebb, legintenzívebb bajnokságába kerülni, de minden adott ahhoz, hogy felvegyem a ritmust és fejlődjek -jelentette ki azM1 aktuális csatornána 20 éves középpályás.- Az öltözőben jó a hangulat, mivel ennyire jó formában van a csapat. Meccsről meccsre úgy készülünk, hogy mindenkit meg lehet verni. Jó érzés, hogy még nem tapasztaltam meg, milyen kikapni a Premier League-ben. A Bournemouth 15 forduló óta veretlen a pontvadászatban, amelyben így feljött a hatodik, Európa-liga-indulást érő helyre. Ennek kapcsán a válogatott futballista kijelentette, mivel már csak három bajnoki kör van hátra, így több mint cél számukra az európai kupaindulás elérése. - A bemutatkozó meccs hagyta bennem a legmélyebb nyomot. Nyertünk a Liverpool ellen és az utolsó percben szereztük a győztes gólt -idézte fel eddigi legnagyobb élményétTóth Alex, aki eddig hét meccsen kapott lehetőséget.- Lehet hiányérzetem a játékperceket illetően, de türelmesnek kell lennem. Amikor lesz lehetőség, akkor élnem kell vele. Hálás vagyok, hogy itt lehetek, beleteszem a munkát és annak igenis lesz eredménye. A Bournemouth nyári edzőváltását illetően annyit jegyzett meg, hogy a spanyol Andoni Iraola távozása után a német Marco Rosénál mindenki tiszta lappal indul majd. Szóba került a Ferencváros szereplése is, elárulta, minden meccset néz, s nagyon szurkol volt csapatának a kupadöntőn és a bajnoki hajrán is. - Jó lenne, ha botlana a Győr, megérdemelné a bajnoki címet a csapat, elképesztő, milyen szezont produkált -mondta Tóth Alex, aki kicsit már előretekintett a júniusi válogatott meccsekre is. - Fontos, hogy a védekezés stabilitása megmaradjon, mert az jól nézett ki a két márciusi meccsen, viszont szeretnénk a támadó harmadban hatékonyabban futballozni. Ősszel az lesz a cél, hogy visszajussunk a Nemzetek Ligája A divíziójába, olyan csoportunk van, amelynek az élén tudunk végezni -jelentette ki Tóth a nemzeti együttes kapcsán. A magyar válogatott két hónapja 1-0-ra verte Szlovéniát és gól nélküli döntetlent játszott Görögországgal, júniusban pedig Finnországot fogadja a Puskás Arénában, Kazahsztánt pedig Debrecenben. Ősszel Ukrajna, Georgia és Észak-Írország lesz a magyarok ellenfele az NL másodosztályában, az első feljut, a második osztályozót játszhat az élvonalba kerülésért, a harmadik a bennmaradásért, a negyedik pedig kiesik a harmadik vonalba. (via MTI/M4 Sport)
Eredeti cikk megtekintése →