← Vissza

news.bsdnet.hu

Révész a legerősebb csapattal áll fel az ETO ellen: "Nincs az a pénz, amiért eladnám a becsületemet"

Csak Foci 2026-05-07 10:07
Jövő szombaton minden eldől az NB I-ben: ha nem nyer Kisvárdán a listavezető ETO, a Ferencváros viszont legyőzi a ZTE-t hazai pályán, akkor Robbie Keane csapata lesz a bajnok, ellenkező esetben a kisalföldiek 13 év után újra az élvonal tetején végezhetnek. A várdai csapat tehát akár a mérleg nyelve is lehet a végjátékban, azok után, hogy az elmúlt hetekben, a bennmaradás kiharcolása utánRévész Attilakísérletezni próbált olyan játékosokkal, akik addig kevesebb lehetőséget kaptak.  A kísérlet nem vált be annyira, a szabolcsiak március eleje óta nem nyertek meccset az NB I-ben, rossz szériájuk pedig hét mérkőzés óta tart már. Ezek után Révész úgy döntött, az utolsó, valóban sorsdöntő fordulóban megint a jól bevált futballistákhoz nyúl majd, és nem akar semmiféle "háttéralkut kötni" a bajnoki címért versenyző csapatokkal vagy a drukkerekkel - erről azOrigónakbeszélt. Számít informális megkeresésekre, „motivációs” üzenetekre akár a Ferencváros, akár a szurkolók részéről? - Erre nincs szükség. Mindkét klubbal jóban vagyunk, tiszteljük egymást. De rólam azt lehet tudni, hogy nincs az a pénz, amiért eladnám a becsületemet. Ez a legfontosabb dolog az életemben. Volt már hasonló szituáció a klub életében: tavaly a Kazincbarcika ellen a feljutás után is forgattam a csapatot, de az utolsó meccsre a tisztesség azt kívánta, hogy mozgósítsuk az erőtartalékainkat. Most is így lesz. A nyeretlen sorozat alatt kísérletezett, de az utolsó fordulóban visszakerülnek a legjobbak a pályára? - A legerősebb csapat fog játszani. Az elmúlt meccseken látott fiatalítás megmutatta, hogy a védekezésünk nem tökéletes. Most már nem a fiataloknak kell bizonyítaniuk, hanem a klubnak kötelessége a legjobb együttessel pályára lépnie. Ha nem így tennénk, a klub hírnevén esne csorba, ezt pedig nem engedhetjük meg. Csakis ezért változtat az utolsó fordulóra? - Azért játszik a legerősebb csapat, mert ez a kötelességünk. A Kazincbarcika ellen már látszott, hogy a játékosok motiváltabbak voltak, de képességbeli hiányosságok is megmutatkoztak. Nem azt szeretnénk, hogy a szurkolókban az maradjon meg, hogy a végén leengedtünk, hanem az, hogy nem véletlenül maradtunk benn, és képesek vagyunk a legjobb csapatok dolgát is megnehezíteni. A Fizz Liga állása:#CsapatLMGyDVGkP1.ETO FC32199434662.FERENCVÁROSI TC32205733653.PAKSI FC321481015504.DVSC32131189505.ZTE FC32139109486.PUSKÁS AKADÉMIA FC32136130457.ÚJPEST FC3211714-8408.KISVÁRDA MASTER GOOD3211714-12409.NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC3210913-103910.MTK BUDAPEST3291013-73711.DVTK3261016-242812.KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC326323-3921
Eredeti cikk megtekintése →