← Vissza

news.bsdnet.hu

NB I: Megoszlanak a vélemények a két feljutó fővárosi csapat sorsáról - ezt várják a Csakfoci-olvasók

Csak Foci 2026-05-06 19:31
A Kecskemét legutóbbi, Kozármisleny elleni vereségével eldőlt, hogy aHonvéda másik feljutó csapat aVasasmellett, így teljessé vált az NB I jövő évi mezőnye. Legutóbb arra voltunk kíváncsiak, hogy olvasóiknál mi lesz a két fővárosi újonc sorsa. A válaszokból kirajzolódik, hogy mennyire megosztott a véleményük a július utolsó hétvégéjén rajtoló szezon előtt. A szavazók45 százalékaoptimista forgatókönyvet tart a legvalószínűbbnek: szerintük mindkét újonc megőrzi élvonalbeli tagságát. A válaszadók13 százalékaviszont úgy látja, egyik csapat sem tud megkapaszkodni az élvonalban, és a szezon végén mindkettő visszacsúszik a másodosztályba. A megosztott vélemények azonban már külön bontják a két fővárosi csapat várható sorsát:25%a Vasas visszaesését tartja valószínűnek, míg16%szerint a Honvéd búcsúzik egy idény után a honi élvonal küzdelmeitől. Egy biztos: az NB I 2026/27-es kiírása nemcsak a bajnoki címről és a nemzetközi kupaszereplést érő helyekről, hanem legalább ennyire a bennmaradásért folytatott küzdelemről is szólhat - különösen a frissen feljutó fővárosi klubok esetében.
Eredeti cikk megtekintése →