Különös megállapodással került az NB I-be - Dániában hosszasan elemezték a magyar tehetség sorsát
Csak Foci
2026-05-05 15:25
A hétvégi bajnokinNémeth Hunorszerezte az MTK Budapest vezető gólját a Nyíregyháza Spartacus ellen. Az U19-es válogatott játékos nyáron, közvetlenül a bajnoki rajt előtt került a kék-fehérekhez, a budapesti klubnál egyre jobb formát mutatott, és alapembere lett az együttesnek - jelenleg a bajnokság egyik legtöbbet foglalkoztatott fiatal játékosának számít.
Mint ismert, Németh a dán FC Köbenhavn játékosa, onnan vette kölcsön a magyar klub. Skandinávia legrégebbi futballmagazinja, aTipsbladethosszabb cikkekben foglalkozott azzal, hogy építette fel a magyar klub a fiatal játékost, többek között az MTK klubigazgatóját, valamint Németh Hunor korábbi edzőjét is kérdezve.Dr. Selei Andrásnyíltan elmondta, milyen - a klub számára előnyös - konstrukcióban került a "fiatalszabálynak" is megfelelő Németh az MTK-hoz.
Volt egy megállapodás a két klub között, amely szerint egy bizonyos mérkőzésszám elérése esetén a játékos teljes fizetését a dán klub állja. Ez a limit már a szezon közben teljesült, de a játékos a szezon hajrájában is folyamatosan lehetőséget kap, rendre a kezdőcsapatban, amit a teljesítménye révén érdemelt ki
- mondta Selei.- Ez a megállapodás mindkét klubnak előnyös volt, az FC Köbenhavn számára ez volt a garancia arra, hogy a tehetséges fiatal játékos megkapja a kellő odafigyelést az MTK Budapesttől.
A klubigazgató hozzátette, hogya jelenlegi megállapodás egy évre szól, de ez az együttműködés tökéletesen illeszkedik az MTK értékteremtő stratégiájához.- A kiugró magyar tehetségek fejlesztését alapvető küldetésünknek tekintjük, még akkor is, ha a játékos nem a saját akadémiánkról érkezik. Teljes mértékben elkötelezettek vagyunk, hogy hasonló projektekben részt vegyünk a jövőben is.NémethHorváth Dávidnál debütált az élvonalban, aki az első félévben edzője is volt a fiatal játékosnak.- Hunor szezonja nehezebben indult, mert közvetlenül a bajnoki rajt előtt, mindössze két nappal az első mérkőzés előtt csatlakozott hozzánk. Fizikailag jó állapotban érkezett, ezért gyorsan bekerült a mérkőzéskeretbe, majd rövid időn belül kezdőként is lehetőséget kapott. Az első időszakban természetes módon időre volt szüksége ahhoz, hogy alkalmazkodjon az új csapathoz, a bajnokság ritmusához, a taktikai elvárásokhoz és az új környezethez. Körülbelül az ősz közepére viszont egyértelmű pozitív fordulatot láttunk nála. A csapaton belüli kapcsolódása és a pályán mutatott teljesítményében is tudta realizálni a tudását. A téli szünet előtti időszakban már stabil kezdőjátékosként számoltunk vele.A tavaszi szezonban kulcsjátékossá vált és néhány paraméterben elit szintet hoz ligában.Felnőtt a feladathoz és felnőtt emberré is vált, ami ugyanolyan fontos tényező, mint a pályán mutatott produkciója- mondta róla a kék-fehéreknél jelenleg már futballfejlesztési vezetőként dolgozó Horváth.
- Hunorban komoly potenciál van. Képes nagy területet bejátszani, támadásban is megérkezni veszélyes zónákba, és megfelelő környezetben értékes középpályássá válhat. A legjobb teljesítményei már megmutatták, hogy magasabb szintű futballra is lehet esélye, ahogy arra is, hogy a Köbenhavnál komolyabb szerepet kapjon. Fontos azonban, hogya fejlődése következő szakaszában rendszeres játékperceket kapjon, és olyan szerepkörben használják, amely illeszkedik az erősségeihez.