← Vissza

news.bsdnet.hu

Külföldi befektetők is képben a Videotonnál, zajlanak a tárgyalások az új tulajdonosról - részletek

Csak Foci 2026-05-05 13:10
Néhány hete Székesfehérvár polgármestere,Cser-Palkovics Andrásarról beszélt, hogy aVideoton FC Fehérvárúj tulajdonosa még nincs meg, de már több komoly érdeklődő is van. A városvezető akkor azt is kiemelte, hogy a klub működése és anyagi háttere stabil, ugyanakkor az önkormányzat csak egy idényre vállalta a klub finanszírozását - írta afeol.hu. A polgármester szerint több komoly befektetői vagy vásárlói jelölt van, a következő időszakban az ő részletes ajánlataikat fogják áttekinteni. A Csakfoci információi szerint a háttérben már most is aktívan zajlanak az egyeztetések a fehérvári klub jövőjével kapcsolatban.Több potenciális befektető is képben van, köztük külföldi érdeklődők is, például ázsiai és olasz üzleti körökből- azaz nem egyetlen jelölttel folynak tárgyalások, hanem párhuzamosan több lehetőséget is vizsgálnak. A tárgyalási folyamatban a klub részéről Balogh Attila is aktív szerepet vállal: már több egyeztetést is lefolytatott az érdeklődő befektetőkkel. Az időzítés kapcsán két forgatókönyv körvonalazódik. Ha a tárgyalások felgyorsulnak és sikerül megegyezni valamelyik féllel, akkor akár már az átigazolási időszak vége előtt, augusztus környékén új tulajdonosa lehet a klubnak. Ez jelentős hatással lehetne a keret kialakítására és a következő szezonra való felkészülésre is. Ugyanakkorjelenleg reálisabbnak tűnik az a verzió, hogy a tulajdonosváltás később zárul le, így a Videoton a mostani, már meghatározott költségvetéssel kezdheti meg a következő bajnoki idényt, és csak ezt követően érkezhet változás a klub működésében, anyagi lehetőségeiben. Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!
Eredeti cikk megtekintése →