← Vissza

news.bsdnet.hu

Florentino Pérez beleállt a Barcába, nem akar semmilyen kapcsolatot a Real Madrid és a Barcelona között

Player 2026-05-14 12:25
A Real Madrid elnöke kész felvenni mindenkivel a harcot. A hét elején tartott sajtótájékoztatót a Real Madrid elnöke,Florentino Pérez. Helyenként szürreális dolgokat mondott a Madrid első embere, elvett BL-győzelmekről, az újságírók támadásairól és az elnökválasztásról is beszélt, de a Barcelona is szóba került. A sajtótájékoztató legerősebb mondataitebben a cikkbenfoglaltuk össze: Nagyon erőseket mondott Pérez-elnök. Úgy tűnik, hogy Pérez kész mindenkivel harcolni, és ez alól a Barcelona sem kivétel, egy újabb megszólalásában a Real Madrid ősi riválisáról beszélt: „A kapcsolatom a Barcelonával teljesen megromlott. Nem akarok olyan klubbal kapcsolatban lenni, amely két évtizeden keresztül lefizette a játékvezetőket. Igazságot akarok, igazságot akarok a Negreira-ügyben. Ha a Barcelona be akar perelni, pereljen be. Két évtizeden keresztül lefizették őket, a tárgyaláson pedig olyan dolgokat mondtak, ami nem felel meg az igazságnak. Jövő héten mindent bemutatunk, mindent dokumentumokkal fogunk bizonyítani” –mondtaPérez. A Negreira-ügy a spanyol foci történetének egyik legnagyobb botránya. A Barcelona 2001 és 2018 között hétmillió eurót fizetett José María Enríquez Negreirának, a Spanyol Labdarúgó Szövetség játékvezetői bizottsága egykori alelnökének és a hozzá köthető cégeknek. Cserébe a Barcelona a csapat felkészülését szolgáló elemzéseket kapott, legalábbis a katalánok szerint. A vád szerint viszont a játékvezetők befolyásolását követte el a Barcelona. A katalán klub szerint semmi ilyenről nem volt szó, a Real Madridnál viszont másképp gondolják, és úgy tűnik, hogy Florentino Pérez évekkel később is kész harcolni. Ez is érdekelhet: Közleményt adott ki a Real Madrid futballistája. Ismerve a Real Madridot ez nem lesz könnyű menet.
Eredeti cikk megtekintése →