Új igazgató a kecskeméti Mercedes-gyár élén
HR Portál
2026-05-06 10:15
Christian Dickert tölti be májustól a Mercedes-Benz kecskeméti gyárának igazgatói és ügyvezetői pozícióját - közölte a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. az MTI-vel szerdán.
A gépészmérnök végzettségű szakember 2011 óta dolgozik a Mercedes-Benznél. Pályafutása során széles körű vezetői tapasztalatot szerzett a sindelfingeni és a brémai gyár különféle területein. Egyebek mellett a Mercedes Operations "Működési kiválóság és fenntarthatóság" területét vezette, valamint a sindelfingeni - például a Factory 56-ban készülő - felsőkategóriás modellek összeszereléséért felelős egységeket irányította.
Legutóbb a "Gyártási rendszer és hálózatirányítás" területért felelt. Christian Dickert május 1-jétől Jens Bühlertől vette át az irányítást, aki 2024 januárjától 2026 áprilisáig vezette a kecskeméti gyárat és a Beijing Benz Automotive Co. Ltd. ügyvezetői pozícióját veszi át.
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 2012-ben kezdte el tevékenységét Kecskeméten. Jelenleg az új, elektromos járművek - a már meglévő üzemben - ugyanazon a gyártósoron készülnek, mint a hagyományos hajtású járművek. Az EQ-technológiával felszerelt új GLB sorozatgyártása 2026 elején indult el. A jelenleg is zajló bővítés a meglévő gyárterületen valósul meg, és mintegy 400 hektárra növeli az üzem teljes területét. Két teljesen új épület készül az új karosszéria- és összeszerelő sorok számára. A kecskeméti vállalat vezetése 2026 februárjában - a Mercedes-Benz 140 éves jubileuma alkalmából - jelentette be, hogy munkavállalóinak létszáma elérte az 5 ezret.
MTI