Semjén Zsolt lemondott a vadászati védegylet elnöki pozíciójáról
HVG
2026-05-15 05:07
Indoklása szerint a megváltozott körülmények között nem tudná olyan hatékonyan képviselni az ágazat érdekeit, mint azt korábban tette.
Lemondott az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöki pozíciójáról Semjén Zsolt – olvasható a szervezet honlapján találhatóközleményben, amelyet a24.huvett észre. A bukott miniszterelnök-helyettes döntését azzal indokolta, hogy
a megváltozott körülmények között nem tudná olyan hatékonyan képviselni az ágazat érdekeit, mint azt korábban tette.
Az új elnököt a 2026. május 20-i, éves gyűlésén választják meg.
A választási vereség utánSemjén a KDNP elnöki tisztségéről is lemondott, ám ezt a párt elnöksége egy titkos szavazással, egyhangúlag nem fogadott el.
Nyitókép: HVG / Veres Viktor
Az egyik holttestet egy víz alatti barlangban találták meg.
Szívhez szóló előadás.