← Vissza

news.bsdnet.hu

Döntött a kormány, a stratégiai tartalékból szabadít fel üzemanyagot

Magyar Hang 2026-05-15 06:09
A Tisza-kormány újabb stratégiai üzemanyagkészletet szabadított fel, az erről szóló rendelet csütörtök este jelent meg aMagyar Közlönyben. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter első rendelete szerint a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség (MSZKSZ) a biztonsági kőolajtermék-készletből 150 millió liter 95-ös oktánszámú benzint és 425 millió liter gázolajat szabadít fel. Ez csak hatósági áron értékesíthető, kizárólag a magyarországi töltőállomás-hálózatban, viszonteladó partnerek, magyarországi telephelyi fogadóhelyek részére. A Szövetség az ebből származó bevételt június 30-ig a készlet visszatöltésére fordítja. Kapitány miniszteri rendelete szerint a felszabadított készletből származó 95-ös benzin nettó 270,25 forintos, a gázolaj pedig nettó 300,48 forintos literenkénti áron kerülhet a forgalmazókhoz. Viszonteladóknak a tagvállalatok legfeljebb 286, illetve 315 forint/literes nettó áron adhatják tovább az üzemanyagot. A Mol szerdán közölte, hogy nem fenyeget közvetlen ellátásbiztonsági válság, Magyarország üzemanyag-ellátása stabil. A miniszterelnök szerint az ársapka fenntartható, a hazai árak annak köszönhetően továbbra is valamivel a régiós átlag alatt maradnak.
Eredeti cikk megtekintése →