← Vissza

news.bsdnet.hu

Etikai vizsgálatot kezdeményeznének az ELTE-n Mráz Ágoston Sámuel ellen, akit tudatos manipulációval vádolt több oktatótársa

Népszava 2026-05-15 06:48
Megtarthatja szemináriumát a Nézőpont Intézet vezetője, Mráz Ágoston Sámuel az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Állam- és Jogtudományi Karán, miután több kollégája is élesen bírálta az április 12-i választások után –írja a 24.hu. A lap úgy tudja, az április 27-i intézeti értekezleten egyesek etikai vizsgálatot is indítanának Mráz Ágoston Sámuel ellen, akit több oktatótársa lényegében tudatos manipulációval vádolt. A vita hátterében a Nézőpont választás előtti közvélemény-kutatásai állnak. A Tisza végül 53,2-38,6 százalékos arányban győzte le a Fidesz-KDNP-t, a belföldi szavazatarány pedig 55,8 és 36,3 százalék lett. Ehhez képest Mráz Ágoston Sámuel még a választások előtti napon is azt írta, hogy a Fidesz győzelmére számít. A Nézőpont előrejelzése 66 választókerületben valószínűsített Fidesz-győzelmet, miközben a kormánypárt végül tíz körzetet nyert meg. Még az is felvetődött, hogy a közvélemény-kutató a következő szemeszterben ne tartson kötelező előadást, csak szemináriumot. Arató Krisztina intézetigazgatóval külön is egyeztetett, ahol arra hivatkozott, hogy a Nézőpont módszertanát felülvizsgálják, az egyetemi és a nézőpontos tevékenységét pedig korábban is elválasztotta, és ezután is így kívánja tenni. Dékáni szinten állítólag olyan állásfoglalás született, hogy nem szeretnék Mráz Ágoston Sámuel távozását az egyetemről, de a kurzusairól az intézet dönt. Az érintett a 24 megkeresésére közölte, marad az intézményben, Arató Krisztina pedig nem kívánt nyilatkozni.
Eredeti cikk megtekintése →