Kőváry Anett a Tények megszűnéséről: „Beismeréssel is felérő döntéssel próbálják semmissé tenni a rombolást”
HVG
2026-05-08 10:58
Az egykori rádiós műsorvezető szerint az elmúlt években teljesen összeomlott az újságírás Magyarországon, és szerinte kérdés, hogyan lehetne visszaadni a szakma becsületét.
Kőváry Anett egykori rádiós is reagált Facebook-oldalán a Tények megszűnésére. „Olyan boldog vagyok – ezt kommenteltem egy ismerősöm megosztásához a Tények megszűnéséről. Aztán mégsem voltam boldog” – írja péntekibejegyzésében.
https://www.facebook.com/kovarya/posts/pfbid02Wrk4wvB7RwfQJCBGpW2iymbU4pB8cUB1G8XaEYQkNiJVBXUwNQKT3MeavG8oxb99l
Hozzáteszi, a hír hallatán 13 év fájdalma, megalázottsága, mellőzöttsége és a kényszerű pályaváltás minden terhe ráaszakadt. „Újra sajgott a sebem, amit sokáig gyógyultnak hittem. Kiszakadt belőlem a düh amiatt, hogy egy beismeréssel is felérő döntéssel próbálják semmissé tenni a rombolást, amibe én csak majdnem, más viszont valóban belehalt.”
A műsorvezető korábban a RadioDeejay, a Roxy, a Klubrádió, az MR2 Petőfi és a Class FM műsorvezetője volt. Felidézi, hogy a központosítás a Petőfi rádiónál kezdődött, „mikor berántottak a hírszerkesztők fölé egy teljesen szakmaiatlan embert, a cenzúrát bajuszban”. Ez az ember szerinte hetente többször elmondta, hogy mit nem kellett volna beolvasni a hírekben. „Soha nem felejtem el azokat a döbbent tekinteteket, ahogy néztünk egymásra, ez most mi a szar?! A Classban aztán ugyanez már intézményesült, erről sokszor írtam, magányos kis lázadóként küzdöttem az objektivitásért, úgy kirúgtak érte, hogy lassan 13 éve nem bír begyógyulni ez a seb”
Bejegyzését azzal folytatja, hogy azóta nézi, hogy omlik össze az újságírás Magyarországon, illetve nézte egy darabig, mert már arra sem képes. „Képtelen voltam nézni, ahogy tények helyett gyomorforgató hazugságokat olvasnak a súgógépről szemrebbenés nélkül olyanok, akik fel sem fogták, micsoda megtiszteltető feladatuk van: informálni”. Hozzáteszi, ebben a rendszerben olyan világ történéseiről számoltak be, ami soha, vagy csak valakik fejében létezett.
Posztja végén arról ír, hogy a leginkább az fáj neki, hogy nem tudja, hogyan lehetne visszaadni a szakma becsületét. „De talán meg tudjuk kezdeni az építkezést a romokból magunk alatt” – zárja gondolatait.
A Fidesz választási veresége utánmenesztették a TV2 hírigazgatóját, Szalai Vivient, megszüntetve a pozíciót is. Akkor a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó TV2 Csoport arról is beszámolt, hogy a változás értelmében infotainment műsorainak – a Tényeknek, a Tények Plusznak, a Naplónak, a Mokkának és a tenyek.hu-nak a – főszerkesztői a jövőben közvetlenül Vaszily alá tartoznak majd. Egy nappal később az is kiderült, hogy a továbbiakbannem Marsi Anikó és Gönczi Gáborvezeti majd a „hírműsort”. A héten aztán Vaszily Miklós bejelentette, a márka eróziója miatt szükség van a megújulásra, a Tények nem folytatódik.
https://hvg.hu/itthon/20260507_tenyek-tv2-megszunes-vaszily-miklos-fekete-szaloky-zoltan
A hírre sorra érkeztek a reakciók,Magyar Péter,Hajós Andrásmellett azRTL Híradósem felejtett el megemlékezni a műsor megszűnéséről, aminek legerősebb pillanatait alábbi cikkünkben gyűjtöttük össze.
https://hvg.hu/elet/20260507_tv2-tenyek-hirmusor-propaganda-alhirek-cimek-memek
Nyitókép: Facebook / Kőváry Anett