Új korszak kezdődik: Gyurkó Szilvia lesz az államtitkára a gyermekjogi és gyermekvédelmi ügyeknek
Glamour
2026-05-08 11:02
Ezeket láttad már?
Alig ismertünk rá Jennifer Garner és Ben Affleck 20 éves lányára, rengeteget változott, mióta utoljára láttuk
A Vörös Neont nem csak az Őrült Nők Ketrece-utánérzés miatt érdemes meglátogatni
Külön államtitkára lesz a gyermekjogi és gyermekvédelmi ügyeknek a Szociális- és Családügyi Minisztériumban, és a hírek szerint a pozíciótDr. Gyurkó Szilviagyerekjogi tanácsadó, jogász fogja betölteni.
Gyermekjogi és gyermekvédelmi államtitkárnak kéri fel aTisza-kormányDr. Gyurkó Szilviát, a Hintalovon gyermekjogi alapítvány alapítóját – értesült aHVG. Mint írják, a szakember a Kátai-Németh Vilmos által vezetett Szociális- és Családügyi Minisztériumban állhat majd munkába. Telefonon keresztül sikerült elérniük a jogászt, és bár az információt nem erősítette meg, többszöri kérdésre sem cáfolta azt.
A lap emlékeztet, hogy az előző ciklusban agyermekvédelmikérdésekkel a Belügyminisztérium, azon belül is a gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár, Fülöp Attila foglalkozott.
A korábban a GLAMOUR Women of the Year gálán Az év hősnőjének választott Dr. Gyurkó Szilvia 2002-ben az ELTE-n szerzett jogi diplomát, majd a New York-i Columbia Egyetemen folytatott gyermekjogi és gyermekvédelmi tanulmányokat.
„Nagyon gyorsan gondolkodom, de lassan érzek” - Szily Nórával dr. Gyurkó Szilvia beszélgetett
„Az egyetem után rögtön kapcsolatba kerültem a gyerekvédelemmel, megismerkedtem a gyerekjogi jogérvényesítéssel, mint szakmával, és beleszerettem. Folyamatosan azt keresem, hogyan tudunk a gyerekekre jobban vigyázni, a gyerekkort jobbá tenni"-mesélte.
2016-ban megalapította a Hintalovon Gyermekjogi Alapítványt, ahol azóta is tanácsadóként dolgozik, előadásokat, tréningeket és képzéseket tart. Rendszeresen publikál szakmai anyagokat tudományos folyóiratokban, valamint gyermekjogi érzékenyítő cikkeket - például a GLAMOUR-ban.
„Kiemelkedően fontos, hogy figyeljünk a gyerekekre, tartsuk tiszteletben a jogaikat, védjük meg őket az erőszaktól és biztosítsunk lehetőséget arra, hogy fejlődjenek, tanuljanak. Tudjuk, hogy gyermekek és nők helyzete szorosan összefügg egymással, ahol nem jó gyereknek lenni, ott minden bizonnyal nem jó nőnek lenni sem. Ahol egy gyermek biztonságban érzi magát, ott valószínűleg a nő is biztonságban érezheti magát"-nyilatkoztakorábban.