Brown: Alonso Indy 500-as kudarca volt pályafutásom legnagyobb hibája
F1világ
2026-05-08 11:30
Fernando Alonso és aMcLaren2019-ben rendkívül kínos kalandot élt át az Indy 500-on, miután nem sikerült felkerülniük a verseny rajtrácsára. Alonso hét évvel ezelőtt másodszor próbálkozott az Indianapolis 500-on, két évvel azután, hogy először rajthoz állt az eseményen. Mivel mindössze 33 hely volt elérhető a mezőnyben,az időmérő végén három autónak búcsúznia kellett.
Alonso a saját köre után a kiesés határán állt, majd váratlanul kiszorította őt a Kyle Kaiser által vezetett Juncos-autó, amely mögött lényegesen kisebb költségvetésű csapat állt, mint a McLaren mögött. Később kiderült, hogytöbb hiba is hozzájárult a katasztrofális végeredményhez, köztük az is, ahogyan a csapat Alonso edzésen elszenvedett balesetére reagált.HIRDETÉSHIRDETÉS
Brown a csapatvezetésben eltöltött pályafutásaleglátványosabb nyilvános hibájaként jellemezte az esetet.HIRDETÉS
„Különösen a kezdeti időszakban nagy akadályok voltak. Sok hibát követtem el útközben, és ezzel nincs bajom” — mondta Brown. „Azt mondtam a csapatnak: »a hibák rendben vannak, csak ugyanazt ne kövessétek el kétszer«, mert a hibákból tanul az ember.”
„Valószínűleg a legnagyobb, legnyilvánosabb hibám — sok volt belőlük —, de a legnyilvánosabb az volt, hogy Fernando Alonsóval nem kvalifikáltuk magunkat az Indianapolis 500-ra, ami akkor életem legrosszabb élménye volt.”Madrid cáfolja a pletykákat: nem kerül veszélybe a Spanyol Nagydíj
„De nagyon büszke vagyok rá. Furcsán hangzik, de azért, mert ahogyan belementünk. Tanultunk belőle. Vállaltam érte a felelősséget, az én hibám volt, mert nem raktam a megfelelő elemeket a helyükre, nem a megfelelő embereket tettem a helyükre. Nem bíztam az ösztöneimben. Mindazokban a dolgokban, amelyeket hirdetek, cserben hagytam saját magamat.”
A McLaren azóta az IndyCar-mezőnybenstabilan az élmezőnyhöz tartozó csapattá fejlődött.Bár a kudarc komoly törést jelentett Brown számára, ragaszkodott ahhoz, hogy az eset végül erősebb vezetővé tette őt.HIRDETÉS
„Valahol örülök, hogy megtörtént, mert nem fogom hagyni, hogy ez a hiba újra megtörténjen” — mondta. „Azóta kétszer végeztünk másodikként az Indy 500-on, és összetörtük az autót, miközben az élre állásért mentünk. Emlékszem, amikor nem kvalifikáltuk magunkat, néhányan azt mondták: »Most akkor végeztetek?«”
„Az autóversenyzésben, ha összetöröd az autót, megjavítod, megérted, miért történt a baleset, és azonnal visszaülsz. Ezt csinálod az autóversenyzésben. Szóval ez kétségtelenül nagy bukkanó volt.”HIRDETÉS