Megszűnhet a NER-közeli Szegedma portál
Népszava
2026-05-16 04:15
Tizennyolc év után megszűnhet a Szegedma, a Mediaworks Hungary Zrt.-hez tartozó a leváltott Orbán-kormányhoz közeli hírportál – írja a szintén szegedi, alapítványi fenntartásúSzegeder. Több, egymástól független információik szerint a kiadó képviselői csütörtökön Szegedre utaztak, és azonnali hatállyal felmondtak a portál nyolc fős szerkesztőségének. A jelenlévőknek a döntést annyival indokolták, hogy „átalakítások lesznek a sajtóportfólióban”.
A változás a Szegedmaimpresszumábanis látszik már: az oldalon szerkesztőként vagy újságíróként egyetlen név sem szerepel. A Mediaworks elnök-vezérigazgatójaként feltüntetett Kálmán Erika mellett egyedül Bonifert Gábor van megnevezve, főszerkesztőként. ő péntek délután a Szegedernek nem cáfolta a portál megszűnését, de nem is kívánta kommentálni az erről szóló információkat.
A cikk felidézi, hogy a Szegedma 2008-ban indult magántulajdonban, azzal a deklarált céllal, hogy a „nemzeti, polgári és konzervatív értékek tudatos megőrzésére és ápolására” jöjjön létre, legalábbis ez hangzott el a portál egyéves születésnapi ünnepségén, amelyre Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége is küldött egy gratuláló levelet. A portál eredeti tulajdonosa Oláh János volt, alapító főszerkesztője Pintér M. Lajos, kiadói feladatait pedig már akkor is Bonifert Gábor Leonardo Kft.-je látta el. Megalaulása után tíz évvel a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) került, majd 2021 áprilisában a szintén KESMA-tulajdonú Délmagyarországgal egy szerkesztőségbe költözött, a két lap fokozatosan egybeolvadt.